Kinematografické Nej a Nej z roku 2017

23:25 Myval 5 Comments

Ke konci roku je žádoucí zamyslet se nad tím, co se během minulých 12 měsíců povedlo nejvíc a co nejmíň. A protože přemýšlet nad "the best and worst of" z vlastního života se o Silvestru moc nevyplácí, raději jsme žebříčky sestavili z našich zážitků v kině a u "televize". V kategoriích nejlepší a nejhorší filmy, seriály, příjemná překvapení a nejsilnější vizuální zážitek. U některých kategorií se víceméně shodneme, Guardians of the Galaxy 2 nebo Blade Runner 2049, filmy, které nominovali jak Spimfurt, tak Kverulant mezi své "top", se u mě nevešly jen víceméně těsně, ale jiné tituly jsou pro mne v nominacích překvapení (Baby Driver, Atomic Blonde, wtf, taková přehypovaná nuda). Ale trochu mne potěšilo, že se ani jednomu z nás do topky nedostal Dunkirk, který mne osobně v kině nebavil, byť uznávám jeho řemeslnou kvalitu. Tak asi jsme holt více konzumní než kritici na Rotten Tomatoes. Plus já za sebe místo Dunkirku doporučuji Darkest Hour, s podobnou tématikou ale jedním extrémně strhujícím výkonem na plátně navíc. Go Churchill Gary Oldman! Ale zamyšlení nad uplynulým rokem v kinech mne také dovedlo k tomu, kolik recenzí jsem nestihla napsat, ačkoliv jsem všechny ty filmy poctivě zhlédla. Zapřísahám se tedy, že příští rok to zkusím napravit. Ale nyní již k těm žebříčkům:

dva ze tří, jo? tak fajn


Kverulant hodnotí:

1. Nejlepší v kině:
2. Nejhorší v kině:

3. Nejlepší seriál:

4.  Nejlepší překvapení:
Get Out, It, Blade Runner 2049

5. Nejlepší vizuál: 
Blade Runner 2049


marvel at this marvel!

Ze Spimfurtova vesmíru:

1. Nejlepší v kině:
Guardians of the Galaxy 2, Blade Runner 2049, Valerian and the City of a Thousand Planets

2. Nejhorší v kině:
Life, The Circle, Alien: Covenant

3. Nejlepší seriál: 

4. Nejlepší překvapení:

5. Nejlepší viziuál:
Blade Runner 2049, Valerian and the City of a Thousand Planets


a pak zmáčknul "stáhnout", představ si to…

A moje vlastní hodnocení roku 2017 je:

1. Nejlepší v kině:

2. Nejhorší v kině:

3. Nejlepší seriál:

4. Nejlepší překvapení

5. Nejlepší vizuál
John Wick 2, Valerian and the City of a Thousand Planets, The Shape Of Water, Thor:Ragnarok

Spousta dobrých filmů 2017 nás ještě čeká v příštích týdnech. Učitě pro mne bude zajímavý například nový Woody Allen (Wonder Wheel) a Spielberg (The Post), byť to nejsou zrovna nejlépe hodnocená díla. Ale stoprocentně budou povedené následující snímky z 2017 úrody: Molly's Game3 Billboards outside of EbbingPhantom Thread a The Florida Project. Ale ty nás v ČR bohužel zastihnou až po Novém roce. Tak ať už jsou tady! Prga.


Welcome to 2018 bitchez!

5 komentářů:

 1. Filmy nejsou důležité. Lidé jsou, nebo mohou být, důležití. Happy New Year.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znis jako pan dulezitej.

   Vymazat
  2. i tobe, dulezitej, i tobe.

   Vymazat
 2. Nemohu se zbavit dojmu ze Passengers jsem videl 2017, ale pisou se 2016. Jinak bych ten film zaradil na predni mista v odpornosti.

  OdpovědětVymazat