9. března 2017

Recenze: Collide - absurdně tupý akčňák [3/10 A.S.]

1. Collide je hodně nepovedný film o světě drog, zbraní, podvodů a lásce. Zasazený v Německu. Obsahující spoustu nepovedených přízvuků, a hlášek které velmi okatě útočily na status kultovních, ale padaly vedle. Včetně těch kolem Burta Reynoldse (toho kvalitně umí využít jen seriál Archer). Collide je něco jiného. Je to film, který zklame. Film, ve kterém hodně ochotnicky hrají jindy dobří herci jako Anthony Hopkins, Ben Kingsley, Nicholas Hoult a Felicity Jones. Ten samý Nicholas Hoult, který díky filmu About a Boy dostal BAFTU, a zdařile hrál i v posledním Mad Maxovi. Ta samá na Oskara nominovaná Felicity Jones a oskaroví Hopkins a Kingsley. Je to důkaz toho, že ani sebelepší herec nehraje vždy dobře, když má slabej scénář a režiséra. Dopadne to pak tak, že se divák stydí, za to co na plátně vidí. A heleme se, to se rýmuje! To se mi líbí! 

2. A kolik se na tom podílelo lidí! Avšak za tenhle film jenom posměch sklidí. Neb na kvalitě nás zejména scénář šidí. Působivé je v něm jen to, jak kaskadéři auta řídí. Divák ovšem po smyslu filmu marně se u toho pídí. Ačkoliv ti herci v akci jsou převelice hbití.

3. Hopkins hraje drogového bosse, kterého Kingsley, jeho distributor, nenávidí.  Hoult je Kingsleyho poskok, který se přichomýtne k jistému krveprolití. Způsobené tím, že jeho milá, Felicity Jones, je v situaci, kterou ji jistě nikdo nezávidí. Má špatnou ledvinu, a bez ní si ti dva, Jones a Holt, svůj milenecký vztah dlouho neužijí. Avšak bez peněz ledviny nejsou, a při honbě za nimi, Hoult prožije mnoho peripetií.

4.  Herci přehrávají, režisér je nechá, a zvláště u akce je kameraman šťastný jak ta blecha. Povedená je tam ale jen jedna scéna, při které sexy bourák vjede pod kamión tak, že by z toho vlhla blahem nejedna film sledující žena.

je můj upřený Burtovský pohled ta pravá měna?

5. Co z toho, že ve filmu je hodně polonahých modelek, (ohavný a starý Ben Kingsley má totiž kolem sebe mnoho ctitelek), když každý drogodistribuční výstřelek, končí jen přehlídkou trapných a smysl nedávajících přestřelek?

ty budeš asi pěkný pacholek!

6. Režisér filmu, Eran Crevy, by za tenhle počin určitě neposbíral žádné české levy. Už dlouho na plátně v akčním filmu nebyly takhle céčkové jevy. Mezi dialogama prodlevy, tu a tam k tomu laciné citové výlevy. 

schováme trapnost za svlečené ženy?

7. Collide působí jako laciný sourozenec české spojky, jehož protagonisté by z chování na školách museli mít nejen dvojky. A i kdyby ty modelky nahé ve filmu dělaly stojky, a scénář z rukou režiséra nedělal takové okolky, při sledování by vám i tak svítily všechny "tohle je špatný film" kontrolky. A tak i to hodnocení vidím na trojky.

Blondýnky si víc užijou, no né, řekněte, holky.

8. Co se mi na filmu nelíbilo? To, že přiliš patosu, přehrávání  a většinou nudné akce tam všude bylo! 

lístek na tuhle srágoru že stojí víc než kilo?

9. Co se mi na filmu líbilo? Proslov o jelenech a pár zajímavejch písníček, což ale nezachrání tohlencto "veledílo".

do kasičky producentům za tohle rozhodně dolarů nepřibylo

10. Pro koho film je, ptáte se? Pro toho, pro koho jít do kina je recese.  Pro toho, komu líbi se, když na plátně se s romantickým patosem střídá agrese. A jeden dobrý herec za druhým v nezajímavě natočených bitkách mele se. 

i hipsteři nyní zabíjí!  tahle zpráva se rychle roznese!


8 komentářů:

 1. to se neda cist, forma prebila obsah

  OdpovědětVymazat
 2. Modrá karbunkule9. března 2017 v 8:59

  Hoult s bouchačkou? Z toho bude mít zamilovaný Mesi několik orgasmů.

  OdpovědětVymazat
 3. Rika se Ceske lefy. Korektorko by jeste mohlo dopilovat carky, jinak dobry. Ty devkoidni modelky se mi libej a Ceska spojka byla taky vyborna, zpival v tom sbor mejch znamejch, katoliku. Urcite lepsi Collide(r) je zde: https://www.youtube.com/watch?v=1e1eLe1ihT0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. korektorka ma momentalne jarni prazdniny ci co, takze s carkama a spol musis chvilku vydrzet, pac momentalne je v tahu

   Vymazat
  2. A umi merit delkove rozmery A4kou?

   Vymazat